Blog > Komentarze do wpisu

Oprawa muzyczna na wesele - DJ czy Zespół Weselny ?

Zespół na weseleWesele jak ogólnie wiadomo to typowo nasza polska tradycja. Huczne przyjęcia weselne urządzane były w w kraju nad Wisłą od setek lat i odbywają się do dziś. Oczywiście ich kształt uległa zmianie, ale zamysł pozostaje ten sam. Od pewnego czasu w naszej ojczyźnie zaczął być wdrażany pomysł, wzorem krajów z zachodu,by na uroczystość weselną do oprawy muzycznej zatrudniać tak zwanego Dj’a, a nie zespół weselny.Czy jest dobry pomysł, rozpatrzymy wszystkie za i przeciw.

W Polsce i myślę że nie tylko, jednym z elementów decydujących jest cena. Na pewno w tej kategorii zwycięża Dj, dlatego że koszt zakontraktowania zespołu weselnego może przekroczyć  nawet kilkukrotnie koszt zamówienia Dj’a.Następnym punktem jest repertuar. Teoretycznie tutaj również przoduje Dj, bo jego repertuar może być ograniczony tylko ilością CD jakie wziął. Jednak po pierwsze: każdy profesjonalny Dj ma swój główny gatunek muzyczny i woli się w nim poruszać. Po drugie: Dj jeżeli nie wziął krążków to nic więcej nie zagra, a zespół weselny, jeżeli nawet nie ma czegoś w repertuarze to może spróbowac coś zagrać. Remis.dj czy zespół weselny

Widowiskowaść. Tutaj kategorycznie wygrywa zespół weselny, ponieważ jednak czwórka lub piątka ludzi z instrumentami, grający i śpiewający przedstawiają się dalece doskonalej na scenie, niż Dj za swoją konsoletą.Jak widzimy jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.A jednak tak jak pisałem wyżej, że wesele to jest typowa polska tradycja, a niestety DiscJockey do tradycji naszych nie należy i dlatego wielu gości weselnych, szczególnie ze starszego rocznika może nie być zadowolonym z doboru takiej oprawy muzycznej wesela.

Dlatego stawiałbym na dobry muzyczny zespół weselny, który sprawi satysfakcję wszystkim obecnym gościom ale przede wszystkim parze młodej.

sobota, 02 marca 2013, haliskaband

Tytuł:

Oprawa muzyczna na wesele - DJ czy Zespół Weselny ?

Data

2013/03/02 15:00:40

Link

http://wesele24.blox.pl/2013/03/Oprawa-muzyczna-na-wesele-DJ-czy-Zespol-Weselny.html

Tagi

zespół muzyczny na wesele,dj czy zespół na wesele,dj na wesele,zespół weselny

id

9323116 - identyfikator wpisu

Polecane wpisy

Komentarze
dam-ann
2014/01/21 14:26:30
Odwieczny problem DJ czy normalny grający na żywo zespół :) Na razie jednak tradycja jest najczęściej wybierana.
-
2016/05/15 20:26:45
Bez wątpienia nadal więcej osób będzie jeszcze wybierało zespół weselny, nie mniej jednak sama byłam już na kilku weselach, na których pojawił się dj. Z resztą dzisiaj mamy bardzo duże możliwości, bowiem korzystając z takich stron jak chociażby www.slubeo.pl/korzysci/oszczednosc-czasu-i----blogi-s.html możemy znacznie skuteczniej zająć się wszelkimi kwestiami organizacyjnymi.

Naprawy blacharskie to konieczny element naprawy powypadkowej samochodu. Za pomocą wyposażenia naszej firmy w specjalistyczne oprzyrządowania możemy wypełnić je kompetentnie.

autoodnowa.net